Marek Sarapuu sajanda autoralli stardi puhul võistlusnumbrit 100. kandnud võistluspaar kindlustas Tartu Rally võiduga ühtlasi ka tänavused Eesti ja Läti meistritiitlid klassis N4 ning hooaja kokkuvõttes kuulub nendele esikoht ka Eesti meistrivõistluste absoluutarvestuses.

"Hooajast ja Tartu rallist sai võetud maksimum. Siin oli plaan sõita kindla peale lõpuni ja kindlustada meistritiitlid, kuid läks teisiti. Väga kahju, et Rainer ja Egon tehniliste probleemide tõttu rajaäärde jäid, kuid samas väga hea esitus Rolandi poolt, kes meil kuni lõpuni pinget peale hoidis ja täitsa rahulikult sõita ei lasknud," võttis Siim Plangi Tartu Rally ja hooaja kokku.

Absoluutarvestuse ja N4 klassi teisena lõpetasid Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo X), kes kaotasid võitjatele 38,6 sekundiga. Parima Läti võistluspaarina ja absoluutarvestuse kolmandana lõpetasid Jānis Vorobjovs - Andris Mālnieks (Mitsubishi Lancer Evo X), kes kaotasid võitjatele 1.32,4. Klassi N4 (EMV2) arvestuse kolmandana lõpetasid Tartu Rally Mait Maarend - Mihkel Kapp (Mitsubishi Lancer Evo X), kaotust võitjatele 4.53,7.

Kuni kaheksanda katseni liidrikohta hoidnud Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo IX) pidid ralli katkestama käigukasti rikke tõttu. Avapäeva järel klassis N4 neljandat kohta hoidnud Egon Kaur - Annika Arnek (Mitsubishi Lancer Evo IX) katkestasid ralli viienda katse järel bensiinipumba rikke tõttu.

Üldjärjestus: 1. Siim Plangi 54.36,1, 2. Roland Murakas +38,6, 3. Janis Vorobjovs +1.32,4, 4. Guntis Lielkajis +1.36,9, 5. Janis Berkis +1.52,5, 6. Martins Svilis +2.26,0.

EMV1 klassi võit läks Soome

Klassis EMV1 kuulus Tartu Rally võit soomlastele Saku Vierimaa - Mika Rajasalo (Mitsubishi Lancer Evo IX FIN R).

Esiveoliste klassi EMV3 ja DMACK Trophy Eesti Juunioride meistrivõistluste arvestuste parimad olid Oliver Ojaperv - Jarno Talve (Ford Fiesta R2). Tartu Rally teised olid Sander Siniorg - Karl-Artur Viitra (Ford Fiesta R2), kes kaotasid võitjatele 8,2 sekundiga ja kolmandad Kevin Kuusik - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2), kaotust võitjatele 42,5 sekundit.

Peale avapäeva klassi liidrid olnud ja endale juba tänavused EMV3 ja DMACK Trophy Eesti Juunioride meistrivõistluste meistritiitlid kindlustanud Miko-Ove Niinemäe - Martin Valter (Peugeot 208 R2), katkestasid väljasõidu tõttu ralli viiendal kiiruskatsel.

Läti ja Eesti meistrivõistluste ühisarvestuse 2WD2000 klassi Tartu Rally võitjad olid lätlased Ralfs Sirmacis - Arturs Simins (Peugeot 208 R2). Klassi EMV4 Tartu Rally parimad olid Karl-Martin Volver - Margus Jõerand (Peugeot 208 R2). Klassi teisele kohale käis heitlus kuni finišini ja sellest väljusid võitjatena David Sultanjants - Siim Oja (Citroen DS3), kelle edu kolmandaks jäänud Gustav Kruuda - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2) ees oli 7 sekundit.

Rahvusliku E-rühma klassi EMV5 (E9) võitjad olid Rainer Meus - Kaupo Vana (Lada VFTS). Klassi võitjatele kaotasid 1.26,1 Gert-Kaupo Kähr - Jan Pantaloni (Honda Civic) ja 4.28,0 Henri Franke - Andres Lichtfeldt (Suzuki Baleno).

EMV6 (E10) klassi Tartu Rally parimad olid Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R). 3.34,2 kaotasid liidritele Karel Tölp - Teele Sepp (Honda Civic Type-R) ja 4.36,7 Kasper Koosa - Ronald Jürgenson (Nissan Sunny).

Käigukasti rikke tõttu pidid klassi liidrikohalt viimasel katsel katkestama Ken Torn - Riivo Mesila (Honda Civic Type-R). EMV7 (E11) klassi hooaja eelviimase etapivõidu võtsid Dmitry Nikonchuk - Elena Nikonchuk (BMW M3), kelle edu Mario Jürimäe - Rauno Rohtmets (BMW M3) ees oli vaid 3,3 ja Madis Vanaselja - Jaanus Hõbemägi (BMW M3) ees on 47,9 sekundit.

Viimasel katsel pidid tehnilise probleemi tõttu rajaäärde jääma klassi liidrid Toomas Vask - Taaniel Tigas (BMW M3).

Läti ja Eesti meistrivõistluste ühisarvestuse E12 klassi Tartu Rally võitjad olid lätlased Guntis Lielkajis - Vilnis Mikelsons (Mitsubishi Lancer Evo IX).

EMV8 (E12) klassi Tartu Rally parimad olid Hendrik Kers - Janek Tamm
(Mitsubishi Lancer), kelle edu E12 hooaja meistritiitli kindlustanud Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VI) ees oli 16,6 sekundit ja Rünno Ubinhain - Carl Terras (Subaru Impreza) ees 1.41,3.

Veoautode arvestuse hooaja kolmanda omavahelise mõõduvõtu parimad olid Rainer Tuberik - Tauri Taevas (GAZ 51). 2.24,9 kaotasid võitjatele Kaido Vilu - Erik Vaasa (GAZ 51A) ja 3.24,4 Jüri Lindmets - Nele Helü (GAZ51 A).

EAL Eesti autoralli ja DMACK Trophy Eesti Juunioride meistrivõistluste viimane etapp Silveston 48.Saaremaa ralli sõidetakse 9.-10.oktoobril.