Austraalia ainsa kardiajakirja Kart Oz juulinumbris ilmus Mario Vendlale ja tema Austraalia-visiidile

pühendatud lugu pealkirja all „Euroinvasioon".

Austraallaste jaoks on Mario kaasavõistlemine väga oluline sündmus, sest eurooplastest kardisõitjad, eriti MK-võistluste esikolmikusse jõudnud, üleliia sageli sinna ei satu.

Kuidas aga selline, äärmiselt ebatavaline reis maailma kuklapoolele teoks sai?

Mario: „Kõik algas 2007. aasta Rotaxi MK-finaalis Araabia Ühendemiraatides, kus sain
tuttavaks austraallasest fotograafi Gordon Cooperiga. Kui ma eelmisel aastal Egiptuses MK-finaalis
teise koha võitsin, otsis ta mind uuesti üles ja uuris, kas ma Austraaliasse võistlema
tahaksin tulla. Gordon organiseeriski asjad nii, et mina pidin ostma ainult lennupileti.
Kohapeal hoolitseb kõige eest Arrow' tehasemeeskond, mina olen seal ehtne profisõitja."

Šansid ja väljavaated?

Mario: „Kui ma olen Austraalia parimas meeskonnas esinumber ja minu tiimikaaslane on
kümnekordne Austraalia meister David Sera, siis saab võit olla ainus eesmärk. Aga lihtne see
pole, sest MK-võistluste põhjal on Austraalia Rotax Maxi sõitjate tase päris kõva. David Sera
oli 2007. aasta MK-finaalis aastal üheksas, Tyler Greenbury eelmisel aastal samal kohal."

20-aastane Vendla võitis 2007. aastal Balti karikavõistlused klassis Rotax Max, mullu tuli samas klassis Eesti meistriks. Mõlemal aastal osales ta ka Rotaxi maailmakarikavõistlustel.

2007. aastal üllatas Mario debütandina kõiki eelsõitude heade tulemustega ning finaal 12. koht oli nende taustal pigem pettumus kui kordaminek.

Mullu Egiptuses oli Mario juba absoluutses tipus ning lõpetas finaali teisena. Tänavu võistles Mario
klassis Rotax DD2, kuid tehnikaviperused takistasid sageli võimetekohaste tulemuste saavutamist.

Eesti meistrivõistlused lõpetas ta teise kohaga, Euroopa karikavõistluste etapil Saksamaal aga võitis kvalifikatsiooni ja saavutas finaalis kolmanda koha.