Kolmas võistluspäev:

Tänak alustas viimast võistluspäeva korralikult, kaotades lühikese kiiruskatse (16,35km) võitnud Dani Sordole 6,4 sekundit. Samas oli eestlane kiirem konkurentidest kolmandale kohale - Mikko Hirvonenist ja Mads Östbergist. Päeva teisel kiiruskatsel (26,51km) sõitis Tänak rajalt välja ja kahjustas veidi autot, kuid suutis siiski heal kiirusel sõitu jätkata. Tänak kaotas katse võitnud Sordole 20 sekundit ning lasi üldarvestuses Östbergi endast mööda. Ralli 15. kiiruskatsel (4,11km) tegi Tänak spinni ja kaotas parematele taas 10 sekundit. 16. kiiruskatsel (16,35km) sõitis Tänak paraku rajalt välja ja katkestas. Muid muutusi esimeste seas ei toimunud. Eelviimasel katsel oli parim Latvala, kes vähendas üldliidri Loebiga vahe üheksale sekundile. Viimase 17. kiiruskatse (4,11km) võitis Sordi 0,1 sekundiga Latvala ees.

Paremusjärjestus Hispaania MM-rallil: 1. Loeb, 2. Latvala (+7,0), 3. Hirvonen (+1.46,8), 4. Östberg (+1.56,4), 5. Jarkko Nikara (+16.07,9), 6. Craig Breen (+18.10,4), 7. Chris Atkinson (+19.14,7), 8. Per-Gunnar Andersson (+20.16,1), 9. Dani Sordo ja 10. Jevgeni Novikov.

Teine võistluspäev:

Tänak saab teise päeva kahel esimesel kiiruskatsel neljanda aja ning püsib kokkuvõttes viiendal kohal. Kaheksandal kiiruskatsel sõitis liider Östberg teelt välja ja langes üldarvestuses kolmandaks. 9. kiiruskatsel oli Tänak viies, uus üldliider Sebastien Loeb kindlustas veelgi oma juhtpositsiooni. 10. kiiruskatsel sõitis Tänak välja kolmanda aja, kaotades suhteliselt lühikesel kiiruskatsel (20,48km) Loebile vaid 1,3 sekundit. Kiiruskatse võidab Dani Sordo, kes eile rajalt välja sõitis ja kõrgete kohtade nimel ei võistle.

Päeva eelviimane kiiruskatse (45,97km) tõi esiviisikusse muutuse - Hirvonen tõusis tehniliste probleemidega võitlevast Östbergist mööda. Esiviisikust vaid Loebi ja Latvala paremust tunnistama pidanud Tänak jäi sellel hetkel kolmandast kohast vaid 18,7 sekundi kaugusele. Päeva viimase kiiruskatse (14,2km) võitis Tänak ja tõusis teise võistluspäeva lõpuks neljandaks. Paremusjärjestus teise võistluspäeva lõpus: 1. Loeb, 2. Latvala (+27,0), 3. Hirvonen (+1.14,1), 4. Tänak (+1.28,8), 5. Östberg (+1.31,4) .

Esimene võistluspäev:

Esimesel kiiruskatsel viienda aja välja sõitnud Tänak oli äärmuslikes tingimustes sõidetud teisel kiiruskatsel parim, jagades sama aega Mads Östbergiga. Kokkuvõttes tõusis Tänak liidriks. Mitmetel tippsõitjatel oli suuri probleeme - Petter Solberg ja Thierry Neuville katkestasid.

Kolmandal kiiruskatsel kaotas Tänak Östbergile 2,8 sekundit ning katse võitnud Sebastien Loebile 4,4 sekundit. Üldarvestuses langes Tänak teiseks, kaotust Östbergile 2,7 sekundit.

Neljandal kiiruskatsel (26,5km) oli kiireim Novikov, Tänak sai 25,5-sekundilise kaotusega kuuenda aja. Kokkuvõttes säilitas eestlane teise koha, kuigi konkurendid tulid kõvasti lähemale.

Viiendal kiiruskatsel (44km) möödusid piduriprobleemidega võidelnud Tänakust üldarvestuses Loeb, Latvala ja Hirvonen. Avapäeva viimasel kiiruskatsel (2km) oli Tänak Hirvoneni järel teine ja lõpetas avapäeva viiendana. Seis avapäeva järel: 1. Östberg 1:41:32, 2. Loeb (+27,2), 3. Latvala (+47), 4. Hirvonen (+1.02), 5. Tänak (+1.10), 6. Breen (+6.00).