Kahjuks segasid eilset võistlust vihmasajud, mille tõttu tuli esmalt võistluse algust nihutada ning peale 3 sõiduvooru otsustati võistlus turvalisuskaalutlustel ära lõpetada, kuna eelnevalt oli olnud teine suurem vihmasadu.

Hoolimata lühenenud võistlusest pakuti kolmes voorus suurearvulisele publikule siiski palju põnevaid võidukihutamisi ning päeva lõpuks sai esikoha Daugavpilsi meeskond Lätist, kes kogus 13 punkti. Nendele järgnesid Aukselis Riga 11 ja VRT Ankkurit 1 tiim Soomest 10 punktiga. Ainus Eesti meeskond J&U Speedway, koosseisus Markus Lill ja Allan Angelstok, kogusid 10 punkti ja olid 5., kusjuures Angelstok tõi kohaliku publiku suureks rõõmuks ühest sõidust ära ka esikoha.

Flat Tracki karikavõistlused algasid Äksis

Laupäeval sõideti seevastu speedway Flat Track Eesti karikavõistluste avaetapp Tartumaal Äksis asuval Harley-Davidson Ringil.

FT Open klassis kogus eelsõitudest suurima arvu punkte Eero Madisson (KTM, MTR Tech), kuid finaalis suutis kõigist kiireim olla eelsõitudest neljanda punktisumma kogunud Hannes Hansman (Kawasaki, MX Racing Team), kellele järgnesid Alex Vetkin (KTM, Vihur Motosport) ja Madisson.

85stel tsiklitel võttis etapivõidu viiest sõidust kolm võitnud ja ülejäänutes teisena lõpetanud Andri Kutsar (KTM, Äksi MK). Teise koha sai päeva lõpuks Daniel Veškov (KTM, RedMoto Racing) ja kolmanda Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi MK).

FT65 klassis võidutses kõik sõidud esimesena lõpetanud Sten-Kevin Toomela (Husqvarna, Jõelähtme Tehnikaspordiklubi), kellele järgnesid Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing) ja Mathias Vetkin (Husqvarna, Vihur Motosport).

Klassis FT50 võitis etapi Leslie Puller (Husqvarna, Pärnu MC) Krevor Marcel Nõmme (SJT Kahro Racing) ja Frankie Lvovsi (Husqvarna, Vihur Motosport) ees. Kõige väiksema klassi FT50 PW esikolmikusse sõitsid end seekord Theo Kolts (KTM), Robin Robert Mooses (KTM, Äksi MK) ja Romet Jundas (KTM, KTM Racing Estonia).

Quadidel võitis kõik sõidud Rando Lannusalu (Estonian Supermoto Racing Team), teise punktiarvu kogus Hannes Voolaid (Yamaha, Motodepoo Team Green) ja kolmanda Lannusalu klubikaaslane Eduard Kurankov.

Järgmine speedway võistlus toimub 8. septembril Tabasalus, kus peetakse Eesti meistrivõistluste etapp.