Hooaja seitsmenda võidu ja elu teise MM-tiitli suunas liikuv Ogier võitis reedese võistlusepäeva kuuest katsest kolm ning edestab lähimat konkurenti, soomlast Jari-Matti Latvalat juba 36,6 sekundiga.

Volkswagenite kolmikjuhtimise rikkus ära norralane Mads Östberg (Citröen), kes jääb Latvalast maha 0,6 sekundit, kuid edestab kaasmaalast Andreas Mikkelseni (VW) 0,1 ja soomlast Mikko Hirvoneni (Ford) 4,2 sekundiga.

WRC 2 klassis kolme katse järel liidripositsiooni hoidnud Karl Kruuda sõitis neljandal katsel välja ja kaotas parematele 20 minutit. Kruuda jätkab siiski rallit ning on avapäeva lõpus oma klassis viies (+21.44,7).

DMACK Fiesta Trophy sarjas tiitli suunas liikuv Sander Pärn lõpetas päeva oma klassis neljandana, kaotust liidrile 2.20,5.

Hispaanias sõidetakse hooaja eelviimane ralli, aasta viimasele etapile antakse start Suurbritannias.