Andri Õun rallikrossi EM-i avapäeval 24. kohal

 (2)

Andri Õun FIA Euroopa meistrivõistlustel rallikrossis
Andri Õun FIA Euroopa meistrivõistlustel rallikrossisFoto: erakogu

Täna toimusid Barcelonas Kataloonia ringrajal rallikrossi Euroopa meistrivõistluste esimese etapi eelsõidud. Eestlane Andri Õun on avapäeval toimunud kahe sõidu järel kogutud 42 punktiga 24. kohal, kaotades liidrile Robin Larssonile 53 punktiga. Poolfinaalikohast, kuhu pääseb nelja eelsõidu põhjal 12 parimat, lahutab valitsevat Eesti meistrit kahe sõidu järel 18 punkti.

"Start oli hea - püüdsin soomlasest konkurendi Riku Tahko kolmandas kurvis hea taktikaga kinni. Ilm oli ka mulle sobiv - märg rada," kommenteeris Õun esimest eelsõitu. "Teises sõidus läks aga ilmastikuga keeruliseks - natuke sadas, natuke kuivatas ning kogu aja oli vee ja kuiva vahepeal. Seal siis libedal pingutasin natuke üle ja kuival hoidsin liialt tagasi, millega andsingi lõpuks aega käest ära."

Avapäeva järel kuuluvad FIA Euroopa meistrivõistluste esikolmikusse: Robin Larsson (Rootsi), Anton Marklund (Rootsi) ja Thomas Bryntesson (Norra). Nimekamatest sõitjatest jättis Õun seljataha Magda Anderssoni (Rootsi) ja Tamás Kárai (Ungari).

Homsed eelsõidud algavad Eesti aja järgi kell 11.30 ning tulemusi on võimalik jälgida otse siit: http://www.fiaworldrallycross.com/results

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare