Põhihooajal võitis Tartu omavahelise mängu võõrsil 90:61 ja Käärikul toimunud „kodumängus“ 76:24. Tartu Ülikooli spordihoones toimunud matš algas aga väga tasavägiselt, sest mõlemad meeskonnad said avaveerandil parimal juhul neljapunktilise edu ning Viimsi oli kümne minuti järel peal 24:22. Teisel neljandikul sai palli rohkelt korvi alla surunud tartlased matši üle kontrolli. Koos esimese poolaja lõpusireeniga sopsas Devin Harris kaugviske ning pikemale puhkepausile läksid Priit Vene hoolealused 51:34 edusseisus.

Mõttepausi järel läksid tartlased 766 pealtvaataja silme all lõplikult oma teed. Kolmanda veerandi järel olid võõrutajad peal 78:45 ja teise asetuse saanud Tartu võitis kohtumise 105:65. Tartu edukamatena viskasid Rain Veideman 21, Rinalds Malmanis 16 ja Märt Rosenthal 14 punkti, Viimsi parim oli Aleksander Oliver Hint 18-ga.

Kolme võiduni toimuva seeria teine matš toimub reedel kell 19 Viimsi Forus spordikeskuses