Djokovic läks turniiri poolfinaalis vastamisi Norra tennisisti Casper Ruudiga (ATP 10.), tunnistades kaks tundi ja 18 minutit väldanud kohtumises vastase 6:4, 1:6, 6:4 paremust. Tegu oli Djokovici käimasoleva hooaja neljanda kaotusega.

Ruud servis kohtumise jooksul neli ässa ja tegi neli topeltviga, Djokovici saldosse kogunes kolm ässa ja kaks topeltviga. Norralane realiseeris murdepalle 57%-liselt (4/7) ja Djokovic 80%-liselt (4/5). Matši üldpunktid jäid Djokovici kasuks 84:73.

Ruud, kes teenis Djokovici alistamisega karjääri esimese võidu maailma edetabeli liidri vastu, tundis kohtumise järel siirast rõõmu. „Olen üliõnnelik,“ sõnas ta mängujärgses intervjuus. „See on päev, mis jääb mulle kauaks meelde. Maailma esinumbri võitmine on miski, mida ma pole kunagi suutnud. Olen väga-väga õnnelik ja veidi šokis.“

Turniiri finaalis ootab Ruudi ees duell kreeklase Stefanos Tsitsipasega, kes alistas kaks tundi ja 39 minutit kestnud mängus maailma teise reketi Jannik Sinneri 6:4, 3:6, 6:4.