Eesti võiduarve avas esimeses üksikmängus Elena Malõgina (WTA 370.), alistades tunni ja 18 minutiga Magdalena Stoilkovska (WTA 1127.) tulemusega 6:1, 6:3.

Teises üksikmängus olid vastamisi riikide esireketid: Kaia Kanepi (WTA 225.) ja Lina Gjortšeska (WTA 219.). Kanepi asus servimurde toel avasetti juhtima ning omas 5:3 eduseisus ka settpalli, kuid Gjortšeska suutis seisu võrdsustada ning kiires lõppmängus seti 7:6 enda kasuks kallutada. Mängu teise seti võitis Gjortšeska 6:4, mistap selgitab Eesti ja Põhja-Makedoonia vahelise duelli võitja paarismäng.

Otsustavas paarismängus tulid Eesti koondise eest väljakule Kanepi ja Ingrid Neel (paarismängus WTA 40.) ning Põhja-Makedoonial Gjortšeska ja Stoilkovska. Põhja-Makedoonia duo ei andnud eestlannadele vähimatki võimalust, kindlustades tunni ja kuue minutiga naiskonnale võidu tulemusega 6:3, 6:2.

Eesti naiskonna turniir jätkub teisipäeval, kui kohtutakse alagrupi favoriidi Horvaatiaga.

Eesti koondisse kuuluvad veel ka Maileen Nuudi (WTA 503) ja Laura Rahnel (edetabelikohata).