Eesti koondist oli toetama tulnud ligi 400 pealtvaatajat. Pärast tänast kaotust on Eestil nüüd C-alagrupis kirjas üksvõit ja üks kaotus, avamängus saadi 3:0 jagu Rumeeniast.

Eesti koondise algkoosseis: Tristan Urb, Andres Jefanov, Joosep Kurik, Tristan Täht, Rasmus Piisang, Robin Puss, libero Sten-Markus Taasväli.

Avageimis läks Eesti meeskond Tristan Tähe rünnakust 10:6 juhtima, kuid Holland võitles end 13:13 viigini. Geimi teine pool oli äärmiselt tasavägine, 20:20 seisult teenis Eesti kaks punkti, ent Holland viigistas Saimen Hage serviässast seisu 22:22. Geimpallid olid kasutada mõlemal, viimaks suutis 29:27 parem olla Hollandi esindus.

Teine geim algas paremini kodumeeskonnale, kui Robin Puss viis väljakuperemehed ette 7:4, ent edasi kulges pigem Hollandi dikteerimisel. Geimi keskel pääsesid hollandlased Eesti rünnakuvea järel ette 17:15 ja mõnepunktilist edu suudeti hoida lõpuni, geimi kaotas Eesti 20:25.

Kolmandas geimis jäid eestlased 3:6 kaotusseisu, ent Joosep Kuriku võimas serviseeria viis meid mõne aja möödudes omakorda 8:7 juhtima. Geimi keskel pääses aga Holland 15:11 juhtima, ent Robin Pussi ässpalling vähendas vahe kahepunktiliseks – 15:13. Uuesti kärises vahe suuremaks, Rando Ringmets püüdis vahetustega seisu mmuutust tuua, Xander Bomerti järjekordne pommlöök käristas aga vahe 19:15-le ja geimi võitsid hollandlased 25:18.

STATISTIKA: Eesti koondise resultatiivseim oli 11 punkti (+6) toonud Joosep Kurik, Andres Jefanov lisas 10 (+4) ning Tristan Täht 9 punkti (-3). Eesti vastuvõtt oli 47%, rünnak 40%, blokiga saadi 2 ja serviga 7 punkti (eksimusi tehti 19).

Hollandile tõid nii Sander Bomert kui Saimen Hage 15 punkti (+10 ja +10). Hollandi vastuvõtt oli 36% ja rünnak 51%. Blokiga teeniti 6 punkti ja servil löödi 6 ässa ning eksiti 18 servil.

Päeva esimeses kohtumises alistas Ukraina 3:0 (25:10, 25:13, 27:25) Rumeenia.

Kokku on viis alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning lisaks kõikide alagruppide peale kolm paremat teise koha saajat.

Eesti koondise koosseis: Andris Vahula, Tristan Urb, Andres Jefanov, Tristan Täht, Joosep Kurik, Ranel Rahuoja, Mati Juus, Robin Puss, Sten-Markus Taasväli, Jost Artur Talvist, Kaspar Timusk, Marten Stopkin, Rasmus Piisang, Karl Eerik Läänaru.

Peatreener Rando Ringmets, abitreener Madis Kesküla, statistik Mihkel Sagar, füsioterapeut Liisi Sakala.

Ajakava:

Reede, 5. aprill 16.00 Holland – Ukraina 0:3 (13:25, 13:25, 14:25)19.00 Eesti – Rumeenia 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)

Laupäev, 6. aprill 16.00 Ukraina – Rumeenia 3:0 (25:10, 25:13, 27:25)19.00 Holland -Eesti 3:0 (27:29, 20:25, 25:18)