Viimasel ajal suurepärases hoos olnud Kullamäe alustas mängu hästi ja viskas avapoolajal, mille Bilbao võitis 46:41, oma koduklubi parimana 12 punkti.

Mängu lõpuks kogunes eestlase arvele 29 minutiga 15 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 3/6, vabavisked 4/4), kolm lauapalli, kaks resultatiivset söötu ja kaks vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tegi Kullamäe neli pallikaotust.

Bilbao mäng vajus ära pärast avaveerandit, mis võideti 29:16. Pärast seda viskas Saksamaa klubi lausa 82 punkti hispaanlaste 44 vastu.

Poolajavileks jõudsid sakslased viie punkti kaugusele ja võimsa kolmanda veerandiga (30:12) asuti juhtima 71:58. Viimase perioodi avaminutitega kasvatasid külalised vahe juba 20-punktiliseks (83:63) ja sealt edasi edu ainult suurenes.

Bilbao meeskonnas jõudis sarnaselt Kullamäele 15 punktini Suurbritannia koondislane Sacha Killeya-Jones. Ninersi resultatiivseim oli ameeriklane DeAndre Lansdowne 22 punktiga (sh visked mängust 10/13).

Kordusmäng Saksamaal peetakse järgmisel kolmapäeval.

Europe Cupi teises poolfinaalpaaris on vastamisi itaallaste Varese ja Türgi klubi Bahcesehir College.

Kullamäe sai Bilbao peatreenerilt Jaume Ponsarnau`lt kiita juba mängueelsel pressikonverentsil.

„Kristian Kullamäe on väga hea viskav tagamängija. Me rääkisime sellest juba suvel, et Kristian võib olla meie jaoks wild card (salarelv),“ sõnas Ponsarnau.