Kui mängu eel tekitas võib-olla mõnes küsimusi, kas ja kuidas suudab Eesti jalgpallikoondis Poolas saadud kaotuse unustada ning vaatamata laialdasele kriitikale peatreener Thomas Häberli suunas Soome vastu südika esituse kokku panna, siis kohtumise esimesed veerand tundi andsid sellele vastuse. Eesti tuli mängule isu ja tahtega, mida ilmestas suurepäraselt Kristo Hussari juba esimesel minutil raamidesse sooritatud pealelöök. Paraku järgnes avapoolaja soliidsele algusele kehv pooltund, mis sai tagantjärele vaadates saatuslikuks.

Mängu 29. minutil tegi karistusalas ebaõnnestunud klaarimise Markus Poom, misjärel pääses Benjamin Källman näoga värava suunas ning meeleheitlikult palli poole sirutades tabas eestlane lisaks nahkkerale ka soomlase jalga. Kergelt või mitte, aga kohtuniku otsus oli 11 meetri karistuslöök, mille suutis küll Karl Jakob Hein tõrjuda, kuid tagasipõrkunud palli suunas Fredrik Jensen probleemideta võrku.

Väravast indu saanud soomlased jätkasid survestamist ning peagi tuli Eesti koondisel teistkordselt pall võrgust korjata. Mängu 38. minutil saatis karistusalasse tsenderduse Oliver Antman, kelle söödust sai palli jalale taaskord Jensen. Soomlane põrutas küll latti, kuid Heina käesirutus lükkas mänguvahendi õnnetult võrku. Poolajapausile läks Soome 2:0 eduseisus.

Riietusruumist naasis Eesti koondis ümbersündinuna, kuid teravamalt nõelas esimesena siiski Soome. Poolaja alguses eestlaste pallikaotuse järel kontrasse jooksnud kodumeeskond lõi peagi kolmanda, kuid värav tühistati Källmani imenapi suluseisu tõttu. Minut-minuti haaval said Sinisärgid üha paremini mängu sisse ning 62. minutil kandis üritamine vilja, kui nurgalöögi ja Henri Anieri täpse peapuute järel suunas palli võrku koondise eest debüütvärava löönud Alex Matthias Tamm. Eesti jahtis küll viigiväravat, millele oldi mitmel korral väga lähedal, kuid mänguseis jäi püsima. Soome võitis 2:1, pikendades Eesti võidupõua 13 mängu pikkuseks.