Soome tegi võrreldes EMi play-offi mänguga Walesi vastu (kaotati 1:4) algkoosseisus lausa kümme vahetust. Sellele vaatamata võitsid põhjanaabrid juba avapoolaja 2:0.

Mänguskoori avas 29. minutil Fredrik Jensen 11 meetri karistuslöögist. Karl Jakob Hein suutis tema penalti küll tõrjuda, kuid esimesena jõudis lahtise pallini Jensen ise, saates selle võrku.

Penalti teenis soomlastele Benjamin Källman, kelle niitis karistusalas maha Markus Poom.

Teine värav sündis 38. minutil, kui Richard Jensen sai pea peale hea tsenderduse ja Heina kätest lendas pall võrku.

Eesti alustas teist poolaega aktiivsemalt ning 62. minutil vähendas Alex Matthias Tamm kaotusnumbrid 1:2-le. Henri Anier suunas nurgalöögist tulnud palli peaga edasi ja koondises väravaarve avanud Tamm koksas selle peaga võrku.

Paraku teist väravat enam ei sündinud ja Eesti pidi leppima kaotusega.

77. minutil tõi Soome meeskond platsile ka oma kaks esiründajat - Teemu Pukki ja Joel Pohjanpalo -, ent nemad midagi ohtlikku luua ei suutnud.

Eesti koondise eest tegi debüüdi Kaspar Laur, kes pääses koos Konstantin Vassiljeviga väljakule 88. minutil.

Meie peatreener Thomas Häberli tegi võrreldes viimase Poola mänguga algkoosseisus kuus vahetust, kui platsile said Märten Kuusk, Erko Tõugjas, Artur Pikk, Kristo Hussar, Markus Poom ja Henri Anier.

Eesti on nüüd ametlikes mängudes võiduta juba enam kui aasta. Viimasest 13-st mängust on kaotatud 11 ja viigistatud kaks (Aserbaidžaani ja Taiga). Viimane õnnestumine tuligi just Soome vastu, keda möödunud aasta jaanuaris võideti Portugalis toimunud sõpruskohtumises 1:0.

Eesti tänane koosseis: Karl Jakob Hein, Artur Pikk (69. Vlasi Sinjavski), Erko Jonne Tõugjas, Maksim Paskotši, Märten Kuusk, Kristo Hussar (88. Kaspar Laur), Markus Soomets (88. Konstantin Vassiljev), Martin Vetkal (46. Mihkel Ainsalu), Markus Poom (69. Kevor Palumets), Henri Anier, Alex Matthias Tamm (69. Mark Anders Lepik).

Eesti algkoosseis:

Mängu eel

Eesti on ametlikes mängudes enam kui aasta võiduta, viimati jäid sinisärgid Euroopa meistrivõistluste play-offis võõrsil 1:5 alla Poola ja pooleli on tosinamänguline võiduta seeria. Viimane õnnestumine tuligi just Soome vastu, keda möödunud aasta jaanuaris võideti Portugalis toimunud sõpruskohtumises 1:0.

Pettumuse pealt läheb matšile vastu Soome, sest Euroopa meistrivõistlustele jõudmisest unistanud põhjanaabrite lootused kustusid möödunud nädalal, mil nad kaotasid võõrsil 1:4 Walesile. Eesti on Soomega varasemalt kohtunud 37 korral, millest võitnud 10 ja viigistanud samuti 10.

Võrreldes Poola matšiga on Eesti koondises paar muudatust, sest Ragnar Klavan, Karol Mets ja Oliver Jürgens sõitsid koduklubide juurde ning Ken Kallaste osalus on kahtluse all. Nii liitus rahvusmeeskonnaga 19-aastane kaitsja Andreas Vaher, kes igapäevasel esindab Soome tippklubi HJK värve.