Kolme võiduni peetud poolfinaalseeria avamängu võõrsil 3:1 tulemusega ja teise kodusaalis 3:0 võitnud TalTech jäi kolmandas kohtumises kaotusseisu, kaotades külla sõitnud Audentese SG/Noortekoondisele avageimi 21:25 resultaadiga, teatab Volley.ee. Kodupubliku rõõmuks lõppes teine geim TalTechi 25:11 ja kolmas 25:14 paremusega. Neljandas geimis jäid omakorda 25:17 tulemusega peale külalised, kes viisid kohtumise otsustavasse geimi.

Viiendat geimi algusest peale domineerinud TalTech võttis 15:10 geimivõiduga 3:2 (21:25, 25:11, 25:14, 17:25, 15:10) mänguvõidu. Seega jäi Audentese SG/Noortekoondis tänavusel hooajal TalTechi vastu võiduta, kaotades kõik seitse omavahelist vastasseisu.

Rünnakuid 69-protsendiliselt (16-st 11) realiseerinud Kätriin Põld tõi võitjatele 16 punkti, näidates mängu parimat kasutegurit +14. Dzintra Lember lisas võitu 15, Marily Lass 12, Johanna Sova 11 ja Nette Peit 10 punkti. Kaotajate poolel oli parimas hoos Karlotta Kattai, kes kogus 18 (+11) punkti. Nora Lember assiteeris 11 punktiga.

TalTech pani võidule aluse efektiivse blokiga, mille abil teeniti 13 punkti. Audentese SG/Noortekoondise arvele kogunes neli blokipunkti. Võitjate rünnakuefektiivsus oli 36% ja kaotajatel 35%, serviässasid lõid võõrustajad 13 ja külalised kaheksa.

Kolme võiduni peetav finaalseeria Rae Spordikool/VIASTONi ja TalTechi vahel algab 29. märtsil kell 16 TalTechi spordihoones. Samuti kolme võiduni mängitavas pronksiseerias kohtuvad Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. Seeria avatakse 24. märtsil kell 14 Tartu Ülikooli spordihoones.

Täna sai alguse kahe võiduni toimuv 5.-6. koha seeria, mille esimene mäng lõppes koduseinte toetust nautinud TBD Pharmatech/Kastre 3:1 (12:25, 25:19, 25:14, 25:20) võiduga Viljandi Metalli üle. Kairin Tammel panustas võitu 11 ning Mia Marta Miller, Lisette Loos ja Lill Kandimaa võrdselt 10 punkti. Viljandi naiskonna ridades kogus Kelly Metsamärt 21 ja Vanessa Teesalu 11 punkti. Uuesti kohtutakse 24. märtsil kell 19 Viljandi spordihoones.