Sealjuures olid mõlemad tiimid sel turniiril vastamisi läinud ka Eestiga - kui Prantsusmaa oli alagrupis meist parem 3:1 (25:13, 25:22, 22:25, 25:18), siis veelgi suuremaks peavaluks kujunesid Gheorghe Cretu hoolealused Serbiale, kes eile eestlastest napilt 3:2 (21:25, 14:25, 25:8, 25:22, 15:13) üle oli.

Ei tea, kas see oli veel eilsest sisse jäänud väsimus või midagi muud, aga kahe medalisoosiku kohtumist alustas teravamalt Prantsusmaa, kes esimesed geimid enda kasuks 25:22 ja 25:23 kallutas.

Sundseisus sai 3. geimi alguses paremini minema Serbia ja kui vahe juba piisavalt suureks kärises, hakkas Prantsusmaa end vaikselt järgmiseks geimiks hoidma.

See taktika töötas - prantslaste edunumbrid 4. geimi tehnilistel vaheaegadel olid vastavalt 8:2, 16:7 ja 21:12. Kuigi lõpus Eesti konkurentsist lülitanud serblased veel pisut lähemale lasti, ei olnud Laurent Tillie hoolealuste võidus enam viimases geimis kahtlust ning seega marssiski valitsev Maailmaliiga meister tänavuse EM-i nelja parema sekka. Muide, sellesuvises Maailmaliiga finaalis oldigi paremad just Serbiast.

Serblastele on tänane allajäämine seda valusam, et viimasel kahel kümnendil on nad olnud Euroopa üks stabiilsemaid võrkpallikoondiseid, jäädes alates 1995. aastast vaid kahel korral medalita. Tänavu 2001. ja 2011. aasta Euroopa meistril aga poodiumile asja pole.

Võitjate särgis lõi 20 punkti maha Antonin Rouzier. Earvin N'Gapeth toetas teda 16 punktiga. Serbia poolelt oli nähtavaim Eestile paksu pahandust valmistanud Aleksandar Atanasijevic, kes täna 16 palli vastase väljakupoole põrandale lõi.

Laupäevases poolfinaalis kohtuvad prantslased Bulgaaria-Saksamaa paari võitjaga.