Võimas! Rasmus Mägi jooksis end uue Eesti rekordiga olümpial kuuendaks!

 (104)
Meeste 400m tõkkejooks Rio de Janeiro olümpial
Meeste 400m tõkkejooks Rio de Janeiro olümpialFoto: Hendrik Osula

Rio de Janeiro olümpiamängudel püstitas Rasmus Mägi meeste 400 meetri finaaljooksus uue Eesti rekordi.

Uus Eesti rekord on nüüd 48,40, varem oli see 48,54.

Olümpiavõitjaks tuli ameeriklane Kerron Clement ajaga 47,73, hõbeda võitis Boniface Mucheru Keeniast (47,78) ja pronksi Türgi sportlane Yasmani Copello (47,92).

Eelinfo:

Tegemist on äärmiselt erakordse saavutusega, Eesti jooksjad on varem vaid kahel korral olümpiafinaalis osalenud. Vanemate Anne ja Taivo Mägi käe all treenivast Rasmus Mägist saab esimene eestlane, kes osalenud sprindifinaalis (jah, 400 meetrit loetakse pikaks sprindiks).
Eesti rekordimees Rasmus Mägi on Brasiilias teinud kaks vihast etteastet. Eelvõistlusel sai ta ajaks 48,55 sekundit, poolfinaalis 48,64. Eesti rahvusrekord on 48,54.

Kahjuks sai Mägi finaaliks esimese raja, mis on selgelt kõige viletsam.

400 m tj finaal
Märt Roosna: Mees oli väsinud, aga rahul! http://sport.delfi.ee/news/rio2016/uudised/sudi-etteaste-teinud-magi-lootsin-sekkuda-korgesse-mangu-aga-siseraja-kohta-hea-sooritus?id=75381981
Märt Roosna: Mägi tegi võimsa lõpu, ilus jooks.
Märt Roosna: Jooksu võitis Clement (47,73), teine oli Tumuti (47,78) ja kolmas Copello (47,92). Mägi purustas Eesti rekordi! uued numbrid on 48,40! Võimas!
Märt Roosna: Kuues!
Märt Roosna: Pauk!
Märt Roosna: Uus katse.
Märt Roosna: Pagan, siit võib veel midagi suurt tulla!
Märt Roosna: Culson tegi valestardi. Seitsmes koht on seega käes.
Märt Roosna: Valestart!
Märt Roosna: Pauk!
Märt Roosna: Kohe antakse start...
Märt Roosna: Tutvustatakse osalejaid. Jooks tuleb kahtlemata ülitasavägine. 
Märt Roosna: Mehed panevad pakke paika.
Märt Roosna: Hiigelsuur Olümpiastaadion on pooltäis või siis pooltühi. No silma järgi otsustades on 60 000 istekohast täidetud 15 000.
Märt Roosna: Äsja lõppesid just meeste teatesprindi eeljooksud ja rada on tõkkesprinterite päralt. Hommikupoolne finaal ja Brasiilia maagiline realism - siin võib täna kõike juhtuda!
Märt Roosna: Olümpiarada on kiire, seda on varasemad stardid ja püstitatud maailmarekordid tõestanud. Kas Mägi taastus piisavalt ära ja suudab parandada Eesti rekordit? Kui ta jookseks mõnel teisel rajal, ütleksin kõhklematult "jah". Nüüd ütlen "loodetavasti". Fakt on see, et meie mees on teinud olümpial juba kaks maksimaalset pingutust.
Märt Roosna: Õige aeg teiste finalistidega tutvust teha. http://sport.delfi.ee/news/rio2016/uudised/rasmus-magi-finaalis-ulikova?id=75370599
Märt Roosna: Tervitused staadionilt! Kaheksa meest ja kolm medalit. Tuleb põnev jooks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare