VIDEO | Šved sai oma mängu käima ning Venemaa jõudis korvpalli EM-il poolfinaali

(25)

Aleksei Šved kohtumises Kreeka vastu.
Aleksei Šved kohtumises Kreeka vastu.Foto: Lefteris Pitarakis, AP

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel jõudis kolmanda meeskonnana poolfinaali Venemaa, kes alistas 74:69 Kreeka.

Kohtumise avapoolaeg kuulus Kreekale, kuid teisel sai oma mängu käima Venemaa liider Aleksei Šved. Lõpuks jäi Švedi arvele 26 punkti. Avapoolajal hädas olnud venelane tegi lõpuks ka 7 pallikaotust. Kreeklaste poolel säras Nick Calathes, kes viskas 25 silma.

Venemaa jõudis korvpalli EM-il viimati poolfinaali 2011. aastal. Toona võitsid venelased pronksmedalid. Kuldmedali said Venemaa korvpallurid viimati kaela 2007. aastal.

Venemaa kohtub nüüd poolfinaalis Itaalia või Serbiaga. Viimane veerandfinaal on kavas täna õhtul.

Teises poolfinaalis kohtuvad Hispaania ja Sloveenia.

Korvpalli EM-i veerandfinaal Kreeka - Venemaa
Venemaa võidab ja jõuab poolfinaali!
Fridzon tabab kaks vabaviset. Venemaa juhib 74:69.
12 sekundi tlõpuni. Calathese tabava kaugviske järel juhib Venemaa 72:69.
24 sekundit lõpuni. Venemaa juhib ikka 70:66.
Nüüd tabab Hvostov ja viib Venemaa 70:66 juhtima. 44 sekundit lõpuni.
Mõlemad meeskonnad eksivad rünnakul kordamööda.
Kreeka pingutab kõvasti. 1.55 lõpuni. Venemaa juhib 68:66.
Venemaa eduseis on 67:64. Calathes hoiab Kreekat mängus. 3.30 lõpuni.
Mozgov surub palli korvi. Venemaa juhib 67:59. 5.38 kohtumise lõpuni.
Švedi kontol juba 23 punkti. Venemaa juhib 63:59. Šved on teisel poolajal olnud täiesti pidurdamatu.
7.01 kohtumise lõpuni.
Calathes teeb 2+1. Sellele vastab Fridzon samaga. Venemaa juhib 61:59.
Calathes viib omakorda Kreeka 56:55 juhtima. 8.45 kohtumise lõpuni.
Šved skoorib taas ning Venemaa saab 55:53 juhtima!
Šved sai kolmandal veerandajal oma mängu käima ning tema arvel on nüüdseks 17 punkti.
Kolmanda veerandaja lõpuks saab Kreeka siiski uuesti juhtima - Bourousise tabamuse järel juhib Kreeka 53:51.
Venemaa stub hoogu ning võitleb välja 51:51 viigiseisu.
Venemaa on võtnud kõvasti järgi. Kreeka edu on ainult 49:45. 2.37 kolmanda veerandaja lõpuni.
Šved on vahepeal teinud skoori ja saanud isiklikule kontole kirja 10 silma. Kreeka juhib ikkagi 49:39.
Šved teeb samal ajal juba oma kuuenda pallikaotuse.
Kreeka juhib 45:36. Venelased võtavad aja maha, et olukorra üle aru pidada. 6.48 kolmanda veerandaja lõpuni.
Kolmas veerandaeg on alanud vastastikkuste korvidega. Kreeka juhib 43:36.
Teine poolaeg on alanud!
Kreekale tõid avapoolajal Printezis 12 ja Calathes 10 punkti. Venemaa resultatiivseim on olnud Mozgov 11 silmaga.
TEISE VEERANDAJA JÄREL JUHIB KREEKA 37:31. Venelased suudavad vahet veidike vähendada, kuid kontroll on ikkagi kreeklaste käes.
Venemaa on saanud oma mängu veidike paremini käima. Kreeka juhib ikka veel 36:29. 2.11 teise veerandaja lõpuni.
Kreeka on kaitse hästi pidama saanud ning nende kreeklaste on juba 35:24.
Calathes veab hoogsalt kreeklaste mängu ning Kreeka on asunud juba 31:22 juhtima. Samal ajal ei ole Šved venelaste poolel enda mängu käima saanud, Švedi arvel juba neli valesöötu.
Kreeka juhib avaveerandi järel 24:17.
Kreeka on saanud oma mängu käima – kreeklased juhivad 23:17. Calathesel on kirjas juba 5 resultatiivset söötu. 1.19 avaveerandi lõpuni.
Printezis ja Calathes realiseerivad järjepanu kiirrünnakuid. Kreeka juhib 15:13. 3.30 avaveerandi lõpuni.
11:9 Venemaale. Esimest veerandaeg on mängitud 4.30.
3:2 Kreekale. Sloukas alustab kohe tabava kaugviskega. Mozgov vastab kahe tabava vabavaiskega.
Kreeka algkoosseis: Calathes, Sloukas, Papagiannis, Printezis, Papanikolaou.Venemaa algkoosseis: Šved, Hvostov, Mozgov, Vorontševitš, Kulagin.
KOHTUMINE ON ALANUD!
Kohtumine on peagi algamas. Käib veel mängijate tutvustamine.
Enne veerandfinaali algust on paras aeg tutvuda veel selle EM-i ühe säravama mängija Aleksei Švediga. http://sport.delfi.ee/news/korvpall/em17/korvpalli-emi-kommentaar-emi-seni-parim-mangija-venemaa-mootor-aleksei-sved?id=79466886