Rocki parimad olid täna võõrleegionärid: Tanoka Beard viskas 20 punkti ja hankis  8 lauapalli, Giorgi Tsintsadze lisas 15 punkti, 8 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu ning Viktor Sanikidze 12 punkti ja 11 lauapalli.

Peatreener Indrek Visnapuu sõnul mängis Rock alates teisest veerandist suurepärast mängu. Vaata Delfi TV videot:

Vaata MÄNGU GALERIID SIIT

Mängu käik:
Tartu Rock - Riia ASK 77:68
(11:29, 37:39, 56:50, 77:68)

4. VEERAND:
ASK ei suuda viimase minutiga enam suurt kaotusseisu tagasi mängida ja Rock teenib 77:68 võiduga pronksmedalid.
1.00 lõpuni: Tsintsadze tabab kaks korvi järjest ja Rock ees 73:67!
1.50 lõpuni: Tein tabab kaugviske, Rock ees 68:65.
3.20 mängida: Viik 65:65.
5.30 mängitud: ASK jõuab 5:0 vahespurdiga viigini 63:63.
4.20 mängitud: tartlased juhivad 63:58.
1.30 mängitud: Rock ees 60:55.

3. VEERAND:
Kolmanda veerandi järel on ees Rock 56:50.

7.30 mängitud: Tartlased juhivad 52:46. Tanoka Beard on visanud 20 punkti ja hankinud 8 lauapalli. Lauas on Rock peal 31:13, kuid samas on tehtud 14 pallikaotust (ASK 8).
7 minutit mängitud: Rock ees 50:46.

3 minutit mängitud: seis viigis 41:41.

2. VEERAND:

Rock juhib lauavõitlust koguni 22:9. Vabaviskeid on tartlased tabanud aga vaid 50%-ga (14-st 7).
Avapoolaja võidab ASK 39:37.
Minut mängida: Helmanise kolmene viib ASKi 38:37 ette.
1.30 mängida: Rock pääseb esmakordselt juhtima! 37:35.
7.30 mängitud: lätlased juhivad 35:31.
6 minutit mängitud: ASK ees 33:28.
Riia mängijad saavad esimese korvi, kui mängitud juba 4.15!
Rock teeb kolme ja poole minutiga 14:0 vahespurdi ja tuleb mängu tagasi - 25:29! Tanoka Beard on visanud 10 punkti.
Minut mängitud: ASK ees 29:16.

1. VEERAND:

Avaveerand ASKile koguni 29:11! Rock on teinud 6 pallikaotust lätlaste nulli vastu.
Poolteist minutit mängida: ASK ees 24:10.
7 minutit mängitud ja Rock kaotab juba 3:18!

4 minutit mängitud: ASK ees 8:2.
Rock ei suuda kolme esimese minutiga korvini jõuda ja jääb 0:5 kaotusseisu.
Mäng on alanud.
Vaata galeriid: Mängueelsed meeleolud Tartus

Mängu eelvaade:

Tartu meeskonna peatreeneri Indrek Visnapuu sõnul oleks kolmas koht Balti liigas Rockile suur kordaminek. "Meie jaoks ei ole sel turniiril lohutusmänge, kolmas koht oleks hea saavutus."

Eile kaotas Rock poolfinaalis Žalgirisele 74:83.
"Mängisime leedulaste vastu hästi, kuid otsustavaks said kolmanda veerandi lõpp ja neljanda algus. Viskasime siis mööda, samas kui leedulased tabasid," sõnas Visnapuu.

Finaalturniiri pressiesindaja Sigrid Sõerunurki sõnul on saada veel ka päevapileteid B-sektorisse, mis maksavad 250 krooni ja millega näeb ka Leedu meeskondade finaalkohtumist.

Kell 18.30 algavas finaalmängus kohtuvad Leedu meeskonnad Vilniuse Lietuvos rytas ja Kaunase Zalgiris.

Vaata Delfi TV videot Visnapuu ja Sanikidze arvamustest pärast poolfinaali

Žalgirise peatreener Gintaras Krapikas sõnas pressikonverentsil pärast Rocki võitmist, et ei heitunud sugugi, kui Rock alguses juhtis.

"Rääkisime ka oma meeskonnaga enne mängu koosolekul - las nad siis juhivad alguses kümne punktiga," sõnas Krapikas, kelle meelest on kodumeeskonna väike edu mängu alguses tavaline. Krapikase sõnul on oluline siiski see, kummal meeskonnal on üks punkt rohkem mängu lõpus.