Käimasolevat MK-hooaega Stubai pargisõidu esikohaga alustanud Kelly Sildaru noppis võidu ka Copperi rennisõidu MK-etapil. Sildarule tõi võidu teisel laskumisel kogutud 93,00 punkti.

Teise koha saavutas Pyeongchangi olümpiavõitja Cassie Sharpe. Copperi võistluse kvalifikatsioonis parimat tulemust näidanud Sharpe saavutas enda parima skoori kolmandal laskumisel, kus ta kogus 90,50 silma.

Sildaru jaoks oli see karjääri jooksul teiseks võistluseks, kus ta sai jõudu katsuda rennisõidu maailma absoluutse paremikuga. Esimest korda tegi ta seda eelmisel aastal Cardrona MK-etapil. Toona võitis Sharpe ja Sildaru oli teine.

Kolmanda koha saavutas sel korral ameeriklanna Brita Sigourney 88,00 silmaga. Neljas oli kanadalanna Rachael Karker 86,00-ga, viies ameeriklanna Maddie Bowman 76,75-ga ja kuues ameeriklanna Devin Logan 73,75-ga.

8. Annalisa Drew (USA) 59,50

Freestyle-suusatamises peetakse järgmine MK-etapp 20.-22. detsembrini, kui Hiinas Secret Gardenis võisteldakse rennisõidus. Pargisõidus on järgmine MK-võistlus 10.-12. jaanuarini Prantsusmaal Font Romeus.

Copperi rennisõidu MK-etapil peeti kolmapäeval eelvõistlus ning seal näitas Sildaru suurepärast minekut. Avalaskumise järel hoidis eestlanna 93,00 punktiga esikohta. Teisel laskumisel Sildaru veelgi parandas enda skoori ja tabelis särasid numbrid 93,25. Eelvõistluse parimaks tulemuseks see siiski ei olnud, kuna olümpiavõitja Cassie Sharpe kogus teisel laskumisel 93,75 silma.

Sildaru jaoks on Copperi MK-etapp karjääri jooksul teiseks võistluseks, kus ta saab rennisõidus maailma absoluutse paremikuga jõudu katsuda. Varasemalt on ta teinud seda eelmise aasta Cardrona MK-etapil. Toona saavutas ta kokkuvõttes teise koha. Võidu võttis Sharpe.

Kokku on see Sildaru jaoks karjääri neljandaks MK-etapiks. Lisaks mullusele Cardrona rennisõidu teisele kohale võitis eestlanna mullu Cardronas pargisõidu ning pargisõidus oli ta parim ka tänavu novembri lõpus Stubais.

Copperi MK-etapil on naiste rennisõidu finaali esimene laskumine kavas Eesti aja järgi kell 20.00. Finaalis võisteldakse eelvõistluse pööratud paremusjärjestuses ehk eelviimasena tuleb mäest alla Sildaru ja pärast teda kvalifikatsiooni parimaks osutunud Sharpe. Kõikidel finalistidel on kolm katset, millest kirja läheb lõpuks parim.

Delfi Sport toob võistluse käigu lugejateni otseblogi vahendusel.