Saksamaa on Eesti naiskorvpalluritega kõige tihedamalt asustatud riik maailmas. Vähemasti tänavu sügisel. Korvpallipagulasi on seal neli: kõrgemas konkurentsis Mailis Pokk (Keltern), tugevuselt järgmisel tasandil aga Birgit Piibur (Wolfenbüttel), Liisi Sokman ja Janett Perv (mõl Bamberg). Kõik Eesti koondislased, kirjutab basket.ee.

Pühapäeval alustati mõlemal rindel. Võidurõõmu sai maitsta siiski vaid Birgit Piiburi koduklubi Wolfpack Wolfenbüttel, seda kodus skooriga 64:52 (32:32) TU SLI Berlini üle. Viimase veerandi võitis Piiburi klubi seejuures 19:6.

Eesti koondise mängujuht tõi ses mängus pealt 30 minutiga 14 p+2 lp+4 rs+4 vl. Kahepunktivisked 13/6, kolmesed 1/0, vabavisked 4/2. Hea, paljulubav algus.

Jätkates 2. Bundesligaga, siis DJK Brose Bamberg jäi võõrsil alla Weiterstadtile 63:69 (27:37). Liisi Sokman tõi 34 minutiga 21+2 lp+3 rs (kahesed 5/3, kolmesed 6/3, vv 8/6). Janett Perv toetas 28 minuti jooksul 3+12+2, lisaks 4 vl ja 5 pk (kahesed 1/1, kolmesed 2/0, vv 4/1).

* * *
Ning lõpuks kõrgem liiga - 1. Bundesliga ning Mailis Poki debüütmäng Kelterni särgis. Naiskond tunnistas võõrsil Saarlouis'i paremust 70:88 (42:49). Siin Keltern võitis avaveerandi 23:19, kuid fataalse templi mängukäigule vajutas teise veerandi kaotus 15:30. Teine poolaeg kodunaiskonnale 39:34 ja nii kogu mäng päris veenvalt.

Mailis Pokk oli platsil omadest kõige pikemalt, 33:40. Tema arvele kogunes 11 p+2 lp, lisaks kaks viga. Kahesed 5/3, kolmesed 4/1, vv 3/2. Enam tegid rohesärkidest skoori: Emmanuella Mayombo (19p), Jasmine Thomas (12+7+4) ja Stephanie Wagner (12+8lp).

Keltern peab järgmise mängu kodus laupäeval 1. oktoobril TSV 1880 Wasserburgi vastu, kes täna võitis kodus TK Hannoverit 82:69.

* * *
Mehed. Kregor Hermet oli üleeilsest vigasaamisest holimata Forca Lleida koosseisus, kui meeskond oli Kataloonia liigas vastamisi võõrsil Barcelonas CB Prat'iga. Tulemus Lleida poolt vaadates 70:87 (39:37). Kolmanda veerandi võitis aga Prat 24:10 ja neljanda 26:21.

Hermet oli Lleida resultatiivseim 12 punktiga (lisaks 2 lk) ja seda vaid 15 ja poole minutiga. Kahesed 7/4, kolmesed 1/1, vv 1/1. Pluss-miinus paremuselt teine - +11. Marc Rubin De Celis ja Gerard Sevilano tõid 10 p ning Luka Rupnik 5+3+9.