Rock võitis kuuendas finaalmängus Tarva 89:80. Tartlaste poolel tegi võimsa mängu Todd Abernethy, kes viskas 30 punkti ja hankis 12 lauapalli. Martin Müürsepata mänginud Rakvere parim oli viis kolmest tabanud Reinar Hallik 19 punktiga.

Millised olid aga Eesti korvpalli meistermeeskonna TÜ Rocki peatreeneri Indrek Visnapuu kommentaarid pärast võidukat mängu? Vaata videost!

G4S Korvpalli meistriliigas hõbedaste medalitega leppima pidanud
Rakvere Tarva peatreener Andres Sõber jätkas muhedat joont lõpuni. Vaata videost kommentaare mängule:

Vaata mängijate kommentaare DelfiTV-st!

Finaalseeria parimaks mängijaks tunnistati Rocki pallur Janar Talts.

Mängu käik:

Tarvas - Rock 80:89 (16:21, 35:44, 62:62)

Tarva peatreener Andres Sõber teatas tund aega enne mängu Delfi Spordile, et paistes jalaga Martin Müürsepp täna ei mängi. Küsimusele, kas seeria venib seitsmemänguliseks ja jätkub ka pühapäeval, vastas Sõber muheledes: "Vaatame. Midagi lubama ei hakka."

Müürsepp räägib tribüünil sõbralikult Rocki treeneri Gert Kullamäega. Kogub luureandmeid? Vilemehed on täna vennad Suslovid. Loodetavasti suudavad kohtunikud finaalseeriale vastava vilepartii esitada.

I veerand:

Algkoosseisud: Tarvas: Veideman, Kriisa, Saage, Anderson, Hallik. Rock: Tein, Abernethy, Doronin, Talts, Morrison.

Finaalseeria kuuenda mängu esimese korvi viskab Richard Anderson.

Teisel minutil on Tarvas ees 8:2. Rakvere on alustanud väga agressiivselt.

Valmo Kriisal on kolmandaks minutiks juba kolm viga!! Seis 8:4 kodumeeskonnale.

Rock jõuab Tanel Teini kolmese järel viigini 8:8. Mängitud neli minutit.

Veerandaja keskpaigaks viib Abernethy esmakordselt Rocki ette 11:10. Hallik vastab kohe raske kolmesega - 13:11 Tarvale.

Morrison paneb Andersonile kulbi. Seis viigis 14:14. Tartlased püüavad mängutempot üles lüüa...

2.40 mängida: Morrison surub pealt ja Rock ees 17:14.

Eelviimane minut käib ja tartlased ees 19:16.

Avaveerand Rockile 21:16.

II veerand:

Leppik tabab kolmese ja Rock ees juba 24:16. Nii suur ei ole tartlaste edu täna veel olnud.

Kolmas minut: Veideman teeb Sokule üks-ühe vastu ära ja toob veaga korvi. Tabab ka vabaviske ja seis 27:23 Rockile.

Saage paneb kolmese ja vähendab vahe 26:29-le. Tanel Tein teeb rünnakul oma neljanda vea ja kutsutakse puhkama.

Leppik on Saagega hädas, kes paneb jälle kolmese. Viik 31:31. Mängitud viis minutit.

Rock valitseb lauas 20:6! Tartlased ees 39:31.

Abernethy teeb võimsat mängu - 12 punkti ja 6 lauapalli. Rock ees juba 43:32.

Avapoolaja võidab Rock 44:35.

III veerand:

Abernethy toob teisel minutil juba oma 16-nda punkti - 49:38 Rockile.

Veerandi keskel on Tartu edu vähenenud 49:53-le.

Kolm minutit mängida ja Tarvas jõuab Saage korvist viigini - 53:53.

Halliku kolmesed 6-st viis sisse ja Tarvas ees 58:57.

Saage tabab viimasel sekundil kaugviske!

Kolmanda veerandi järel seis viigis 62:62.

IV veerand:

Rock alustab kaugviskega - Leppikult kolmene. Veideman vastab samaga.

Teise minuti lõpuks on Rock ees 70:67.

Rock pääseb neljandaks minutiks 73:67 ette.

Veerandi keskpaigaks tartlased ees 74:70.

Kas Rock liigub kulla suunas? Edu juba 81:71. 2.50 mängida.

83:76 Rockile ja 1.50 mängida. Abernethy on toonud juba 24 punkti ja võtnud 12 lauapalli.

1.12 jäänud ja Tartu ees juba 87:78.

Rock võidab 89:80 ja tuli Eesti meistriks!