Naiste 400 meetri jooksu võitis ameeriklanna Allyson Felix. Felix finišheeris 400 meetri finaalis ajaga 49,26, mis andis talle üheksanda MM kulla. Hõbemedali võitis isikliku rekordiga Bahama esindaja Shaunae Miller 49.67-ga. Pronks Jamaika esindajale Shericka Jacksonile 49.99-ga, kes tegi samuti isikliku.

Naiste vasaraheite võitis 30-aastane Poola esindaja Anita Wlodarczyk. Poolatar heitis neljandal katsel 80.85, mis tähistab ühtlasi uut maaimlameistrivõistluste rekordit. Kaks aastat tagasi võitis Wlodarczyk Moskva MMilt hõbeda. Tänase võistluse lõpetas teisena Hiina esindaja Wenxiu Zhang (76.33), pronksise autasu teenis prantslanna Alexandra Tavernier (74.02)

Meeste kolmikhüppes tegi USA kolmikhüppaja Christian Taylor võimsa tulemuse, kui sai kuuendal katsel kirja 18.21. Temast kaugemale on läbi aegade hüpanud vaid legendaarne Jonathan Edwards. Tayloril jäi Edwardsi maailmarekordist puudu kaheksa sentimeetrit. Teine oli Pablo Pichardo Kuubast 17,73-ga, pronks läheb Portugali kolmikhüppajale Nelson Evorale 17.52-ga.

Meeste 200 meetri finaalis kuulusid kirkamad medalid taas jamaikalasele Usain Boltile ja ameeriklasele Justin Gatlinile. Seekord enam sellist pinget ja ärevust polnud, kuna 100 meetri napi võiduga taastas Bolt enesekindluse ja 200 meetri jooks on jamaikalase lemmikala. Lõpusirgel panigi Bolt asjad selgelt paika, edestades Gatlinit lõpuks 19 sajandikuga. Ajad 19,55 ja 19,74. Bolt on varem jooksnud sellest ajast ise neljal korral kiiremini, tema maailmarekordiks on teatavasti 19,19. Kolmanda koha sai Lõuna-Aafrika Vabariigi välejalg Anaso Jobodwana, kes edestas kõige napimalt Panama sprinterit Alonso Edwardit. Mõlemad finišeerisid ajaga 19,87