OM-STUUDIO | Olümpiavõitja Erki Nool: Eesti sportlastel on latt liiga madalal. "Lähen parimat andma. Ei, lähen ennast ületama!"

 (77)

Delfi olümpiastuudio seekordseks külaliseks oli kümnevõistluse olümpiavõitja ja Eesti olümpiakomitee täitevkomitee liige Erki Nool, kes julgeb asjadest rääkida nii, nagu need on.

Kahevõistleja Kristjan Ilvese ebaõnnestumise taustal (suure mäe võistluse 28. koht) rääkisime Eesti olümpiadelegatsiooni valmisolekust ja sportlikust tasemest üldisemalt. Jutust koorusid välja mitmed kitsaskohad, millele tuleks tähelepanu pöörata eelkõige sportlaste ja treenerite tasandil.

Suurim murekoht tundub olevat vähene ambitsioonikus. Alatasa minnakse parimat andma, aga mitte ennast ületama. "Kuidas sa saadki olümpiamängudel teisiti starti minna kui parimat andma. Mida see tähendab?" küsib Erki Nool. "Ennast tuleb minna ületama, mitte parimat andma."

Lahkame olümpiakogemuse faktorit ja seda, kui õhukesel jääl Eesti sport püsib. Üks tipp saab olümpiamängude eel vigastada (Kelly Sildaru - toim.) ning nägemist esikümne kohad... Võib-olla siiski mitte, Saskia Alusalu start alles tuleb!

Tänaku ralli WRC
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare