Maailma karika kulminatsioon: USA võitis, Itaalia tõusis, Poola langesUSA võrkpallikoondis
USA koondislane Taylor Sander mängus Poolaga.Foto: Vladimir Pesnya, RIA Novosti

Maailma võrkpalli karikaturniir Jaapanis lõppes dramaatiliselt. Seni vaid võite tunnistanud (kümme võitu järjest!) maailmameister Poola kaotas Itaaliale 0:3, langes kolmandaks ja jäi ilma ka olümpiapääsmest. USA alistas Argentiina 3:1 ja tõusis esimeseks, Itaalia teiseks. Nii USA, Itaalia kui Poola kogusid kümme võitu üheteistkümnest, otsustavaks sai punktide, geimide ja geimipunktide suhe.

Ameeriklaste edu võis eeldada, poolakate ülinappi põrumist mitte. Üllatav oli ka itaallaste kiire tõus, elasid ju nad alles suvel üle muutused koosseisus ja treenerkonnas, kolmekuise katseajaga tööle võetud peatreener Gian Lorenzo Blengini säilitab nüüd kindlasti ametikoha. Pealegi toimub Euroopa meistrivõistluste finaalturniir Itaalias. Alagrupis saab itaallaste mängutugevust tunda ka Eesti meeskond, kirjutab volley.ee.

Olümpiavõitja Venemaa oli neljas ja saab nüüd (nagu Poolagi) olümpiakohta taotleda kahel järgmisel valikturniiril jaanuaris ja/või maikuus. Riosse pääseb vaid kummagi valikturniiri võitja. Vastased on sealgi tugevad: tänavuse Maailmaliiga võitja Prantsusmaa, Serbia, taas Poola, mulluse MM-i pronks Saksamaa jt. Praegune ilmajäämine olümpiakohast tähendab Venemaale ja Poolale treeningu- ja võistluskalendri tülikat ümbertegemist, rahulikust olümpiaettevalmistusest ei tule midagi välja.

Vaata lõplikku tabeliseisu siit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare