Nii Balta kui pronksi saanud Saksamaa esindaja Malaika Mihambo hüppasid parimal katsel 6.65. Paremuselt teine katse oli Mihambol 6.63 ja Baltal 6.61. Ja nii jäigi Balta medalita.

Euroopa meistriks krooniti tulemusega 6.94 serblanna Ivana Španovic, kes avakatsel lendas kerge üleastumisega isegi 7 meetri joone taha. Hõbeda sai 6.86-ga Jazmin Sawyers Suurbritanniast.

Suurepärase jooksu tegi 3000m takistusjooksus Kaur Kivistik. Üsna nõrga tempoga alanud finaalis (esimene kilomeeter 2.57) sai ta lõpuks 7. koha, hooaja parima tulemusega 8.33,75. Euroopa meistriks tuli Prantsusmaa esindaja Mahiedine Mekhissi-Benabbad, ajaga 8.25,63.

Seitsmevõistluse avapäeva järel on Grit Šadeiko 3473 punktiga 13. kohal ja Mari Klaup 3307 punktiga 19. kohal. Juhib 3882 punktiga hollandlanna Anouk Vetter.