Poolajal kaotusseisus olnud serblased läksid võimsa kolmanda veerandaja toel vahepeal koguni 14 punktiga juhtima, kuid horvaadid võitlesid end otsustavateks minutiteks mängu tagasi. Tagasituleku võiduka lõpuni viimiseks aga jaksu ei jagunud - Miloš Teodosic ja Nikola Jokic tabasid Serbia poolelt viimasel minutil olulised vabavisked ning kaitsesid sellega serblaste edu.

Mõlema meeskonna poolelt sai kõige rohkem punkte kirja mees nimega Bogdanovic - serbia poolelt viskas Bogdan Bogdanovic 18, Horvaatia leerist Bojan Bogdanovic 28 punkti. Serblasi toetas Teodosic 9 punkti ja 10 resultatiivse sööduga, horvaatide eest sai 16 punkti ja 8 lauapalli kirja Mario Hezonja.

Horvaatide üks liidritest Bogdanovic kogus kuue olümpiamatšiga keskmiselt 25,3 punkti kohtumise kohta, mis jääb suure tõenäosusega kogu turniiri parimaks individuaalseks näitajaks.

Poolfinaalis läheb Serbia vastamisi Austraaliaga, kellele alagrupimängus 80:95 alla jäädi.