Põhiturniir algas Eesti rannavõrkpalli esipaarile nukralt — maailma viienda paari Dieckmann/Reckermann (GER) vastu jäädi kohe alguses pikalt taha ja esimese geimi lõpuks koguti vaid 10 punkti. Teises geimis saadi aga mäng käima — geim küll kaotati, kuid alles seisul 27:29, teatas Delfile Eesti Võrkpalli Liit.

Teisest mängust algas aga Kais/Vesiku suurepärane esitus. Miinusringi esimeses kohtumises mindi vastamisi Saksamaa paariga Brink/Schneider. Brink ja Schneider asetsevad FIVB maailmaedetabelis küll Kais/Vesikuga (39) võrreldaval 48. positsioonil, kuid Kristjan Kaisi sõnul oli mängu eel väike kartus sees — “Vastased on kuu aega rohkem rannaliival trenni teinud”, ütles ta.

Kohtumine algaski paremini sakslastele — esimene geim kuulus neile tulemusega 21:17. Seejärel sai oma mootori tööle Eesti paar ning tasuks 21:14 geimivõit, ka kolmas geim tuli eestlastele — 15:10.

Miinusringi teises kohtumises tuli Kais/Vesik vastu maailma kolmas! paar - vendadeduo Laciga/Laciga Šveitsist. Kais/Vesik suutsid teha elu ühe parima mängu ning alistada 37 minutiga maailma tippu kuuluvad šveitslased tulemusega 2:0 (21:17, 24:22).

Kais/Vesik on Salvadori etapil juba teeninud vähemalt 108 MK-punkti, mis tulevad kindlasti kasuks Ateena olümpiapileti lunastamisel. Homses kohtumises on Kais/Vesik vastaseks 2001. aasta maailmameistrid, käesoleva hetke maailma üheksas paar Baracetti/Conde Argentinast.

Tulemused, Salvador (BRA), 18.03.2004: Kais/Vesik — Dieckmann/Reckermann (GER) 0:2 (-10, -27), 36 min. Kais/Vesik — Brink/Schneider (GER) 2:1 (-17, 14, 10), 55 min. Kais/Vesik — Laciga/Laciga 2:0 (17, 22), 37 min.