Jelena Välbe kahtlustab, et Rodtšenkov palgati lääneriikide poolt juba aastaid tagasi

 (29)

JELENA VÄLBE
Jelena VälbeFoto: Tiit Blaat

Venemaa suusaliidu president Jelena Välbe usub, et Venemaa riiklikult toetatud dopingusüsteemi paljastanud endine Moskva dopingulabori juht Grigori Rodtšenkov värvati välismaa luureagentuuride poolt juba aastaid tagasi.

"Ma arvan, et ta värvati juba ammu. Juba siis, kui ta töötas Kanadas," pakkus Välbe ajalehes Komsomolskaja Pravda. "Ühe inimese jaoks ei ole sellise plaani teostamine võimalik."

Välbe arvates viitab sellele ka asjaolu, et kuigi Rodtšenkov sai 2013. aastal dopinguainetega äritsemise eest süüdistuse, jättis rahvusvaheline antidopinguagentuur (WADA) ta Sotši mängude ajaks ametisse.

"WADA ise nõudis seda, et Rodtšenkov jääks Moskva labori juhiks. Ma tõesti arvan, et ta oli juba ammu palgatud," lisas Välbe.

Rodtšenkovi paljastustest alguse saanud skandaal on andnud idanaabri spordile suure hoobi, sest Venemaa koondist ei lastud Rio olümpiamängudele, kergejõustiku maailmameistrivõistlustele ning ka käimasolevale Pyeongchangi olümpiale. Lõuna-Koreasse lubatud Vene sportlased peavad võistlema olümpialipu all.

Kas Liverpool võidab meistrite liiga finaalis?


Tänud vastamast ja
head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare