Imevahend tegi keskpärasest mehest olümpial kahe päevaga kullasoosiku! Konkurendid marus

 (45)
Dominic Parsons Pyeongchangi olümpiarajal.
Dominic Parsons Pyeongchangi olümpiarajal.Foto: EDGAR SU, REUTERS

Pyeongchangi olümpiamängudel on neljapäeval ja reedel kavas lätlaste paraadala ehk meeste skeleton. Medalit lähevad jahtima nii kahekordne olümpiahõbe Martins Dukurs, kui ka tema vanem vend Tomass Dukurs. Kuldmedalist unistab ka võõrustaja Lõuna-Korea. Võistluse eel on üles kerkinud aga skandaal, kuna britid on välja tulnud uue võistluskostüümiga, mis on teinud ka seni pigem keskpärasest mehest ühe kullasoosiku.

Sportsmail kirjutab, et konkurendid on juba esitanud brittide peale ametliku kaebuse, kuna nende arvates ei vasta Suurbritannia sportlaste uued võistluskostüümid reeglitele. Brittidel on kasutada ülimalt liibuv võistlusriietus, mis juba jalgratturitele varasemalt edu toonud. Sarnane riietus on ratturitel kasutada olnud juba eelneval kolmel suveolümpial.

TotalSimi poolt toodetud riietus on konkurentide meelest liialt aerodünaamiline ning nii hea aerodünaamilisus on nende hinnangul saadud keelatud vahendeid kasutades.

Kui näiteks naiste konkurentsis ongi britt Lizzy Yarnold üheks kullasoosikuks, siis meeste seas on treeningsõitudel näidanud suurepärast minekut Dominic Parsons. Maailma edetabeli 12. number on tänu uuele kostüümile kerkinud kahe päevaga üheks kullasoosikuks. Senisest neljas treeningsõidus on Parsons parimat minekut näidanud kahes.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare