Terve mängu juhtinud ja domineerinud lätlased võitsid avaveerandi 27:15, juhtisid poolajavileks 53:37 ja kasvatasid kolmanda perioodi lõpuks eduseisu juba 30-punktiliseks (82:52).

Leedu ootamatu väljalangemise järel ainsana Baltimaade au kaitsma jäänud Läti resultatiivsemad olid Jānis Timma 21 (kaugvisked 4/4) ja Kristaps Porziņgis 19 punktiga. Lätlased näitasid täna koguni 60%-list kaugvisete tabavust (15/25), lähivisete protsent oli samuti suurepärane - 59 (20/34).

Lisaks oluliselt kehvemale visketabavusele jäi Montenegro alla ka lauavõitluses (25:40). Nende suurim korvikütt oli kõik kuus kaugviset tabanud Bojan Dubljević 21 punktiga.

Läti läheb veerandfinaalis vastamisi Sloveeniaga.

Teistes tänastes 1/8-finaalides lähevad vastamisi Serbia-Ungari, Hispaania-Türgi ja Horvaatia-Venemaa.

Delfi kajastab mängude tähtsamad hetked otseblogi vahendusel.