Sakslased haarasid juhtohjad juba 8. minutil, kui otse õhust allanurka saadetud löögiga sai oma esimese koondisevärava kirja keskkaitsja Jerome Boateng.

Kuus minutit hiljem oli Mesut Özilil oivaline võimalus Saksamaa 2:0 ette viia, kuid tema soorituse suutis Slovakkia puurivaht Matuš Kozacik nurgast ära tuua.

Vahetult enne poolajavilet siiski oma tahtmine saadi, kui Julian Draxleri oivalise eeltöö järel tegi värava eest seisuks 2:0 Mario Gomez. Teine kolmveerandtund möödus seega juba võrdlemisi pingevabas õhkkonnas ja kui seesama Draxler 63. minutil tagapostis vaba olles palli latti alla kõmmutas, oligi kohtumise saatus otsustatud.

Korraliku jõudemonstratsiooniga pääses Saksamaa veerandfinaali, kus neid ootab ees Hispaania - Itaalia duelli võitja.