Mäng püsis pingeline kuni kolmanda veerandi keskpaigani, mil Leedu juhtis vaid 41:35. Viimast veerandit alustati aga juba leedukate 49:39 juhtimisel ning järgneva 10 minuti jooksul vahe aina kasvas - lätlased ei tabanud enam kolmepunktiviskeid ning leedukad lahendasid oma punktivõimalused oskuslikult ära.

Võitjate parimana viskas Jonas Valanciunas 15 punkti, Jonas Maciulis toetas teda 13 punkti ja 10 lauapalliga, Mantas Kalnietis panustas võitu 12 silma. Lätlaste edukamad olid 8 punkti ja 9 lauapalliga Rolands Freimanis ning 8 punktiga Kaspars Beržins.

Kahe naabri vastasseis tõi Riga Arenale täismaja publikut, kes lõid saalis suurepärase atmosfääri. Leedu fännid jäid veel pärast mängu ligi kümneks minutiks võidulaulu laulma. Leedukatel on kahe päeva järel kirjas kaks võitu, lätlastel üks võit ja kaotus.

Riia-alagrupi hilisõhtuses mängus võitis Tšehhi Ukraina 78:64, juhtides enamiku teises poolajast ligi 20 punktiga. Jan Vesely tõi võitjatele 19 punkti ja 9 lauapalli, Pavel Pumprla 17, Tomas Satoransky 15 punkti, 8 lauapalli, 6 korvisöötu. Ukrainlaste parim oli keskmängija Kyrylo Fesenko 14 punkti ja 8 lauapalliga.

A-grupis said teise järjestikuse kaotuse nii Venemaa, Soome kui ka Bosnia ja Hertsegoviina. Venemaa kaotas Poolale 79:82, Soome Iisraelile 66:79, Bosnia ja Hertsegoviina Prantsusmaale 54:81.

B-alagrupi päeva avamängus võitis Serbia Saksamaa 68:66, seejärel kaotas Island Itaaliale 64:71 ning päeva lõpetuseks võttis Hispaania esimese võidu võimsate 104:77 numbritega Türgi üle.

C-grupis kaotas Holland Makedooniale 71:78, Sloveenia sai esimese võidu 79:68 Gruusia üle, Kreeka asus alagrupi liidriks täisedu kahe võiduga, alistades võõrustaja Horvaatia 72:70.