Viimati 2002. aasta Salt Lake City olümpiamängudel medali võitnud venelased läksid finaalis üllatusmeeskonna Saksamaa vastu, kes samal olümpial üldse viimati mõne mängu võitis.

Finaal algas pingeliselt, aga Vjatšeslav Voinov võttis pool sekundit enne avakolmandiku lõppu Venemaalt esimesed pinged maha. Siiski oli teise kolmandiku lõpuks seis viigis, kui Vassili Košetskin litri enda võrku tõmbas.

Kolmandal kolmandikul olid mõlemad meeskonnad kullas kinni, kui esmalt OAR (Olümpiaatleedid Venemaalt) tänu Nikita Gussevile juhtima läks, aga kümne sekundi pärast sakslased viigistasid ning läksid omakorda kolm minutit enne lõppu ette 3:2.

Venelased võtsid kaks minutit enne lõppu veel ka kaheminutilise karistuse, kuid suutsid siiski ilma väravahita mängides seisu viigistada. Lisaajal tõi idanaabritele kauaoodatud kuldmedali Kirill Kaprizovi tabamus eelmised kaks väravat löönud Gussevi söödust.