Arjen Robben ja Robin van Persie lõid võitjate kasuks kumbki kaks, kaitsja Stefan de Vrij ühe värava. Hispaanlaste eest realiseeris 1:0 eduseisuks penalti sisse Xabi Alonso.

Viimati löödi Hispaania koondisele vähemalt 5 väravat koguni 51 aastat tagasi, kui Santiago Bernabeul toimunud sõprusmängus alistas Šotimaa koondis võõrustajad seisuga 6:2.

Avapoolaja keskpaik pakkus esmalt veel ühe skandaalse kohtuniku otsuse sel MMil, kui Diego Costa näitles 27. minutil. karistusalas kukkumisega Hispaania penalti, mille Xabi Alonso realiseeris.

Poolaja lõpuks õnnestus hollandlastel van Persie pealöögist viigistada. Seisul 1:1 võis oodata põnevat teist poolaega, kuid peagi oli selge, et Hollandi koondis oli tunduvalt motiveeritum.

53. minutil viis Robben Hollandi juhtima, 64. minutil skooris de Vrij, 72. minutil uuesti van Persie ning 80. minutil taas Robben. Viimastel minutitel oli Hollandil veel mitu võimalust ka kuues värav lüüa.