FOTOD: Kätetu vibulaskja jahmatas teist paraolümpiat järjest maailma

 (3)
FOTOD: Kätetu vibulaskja jahmatas teist paraolümpiat järjest maailma
Foto: AP/Scanpix

Mida teha, kui sa oled sündinud ilma käteta, aga armastad vibulaskmist? Täpselt nii on läinud ameeriklase Matt Stutzmaniga, kes astus sel nädalal üles Rio de Janeiro paraolümpiamängudel.

33-aastane Stuzman, kes kasutab noole lendu laskmiseks jalgu ja suud, osales juba 2012. aasta Londoni olümpial, saades seal hõbemedali. Rios kaotas ameeriklane kaheksandikfinaali duellis.

"Kui mu käed tagasi ei kasvanud, otsustasin, et siit on ainult edasi minna ning miski ei saa mu teele tulla või takistada mu eesmärkide saavutamist," on Stutzman öelnud.

Kui Stuzman avastas, et vibulaskmine oleks üks viis perele leib lauale tuua, googeldas ta internetis lauset "Kuidas õpetada kätetu mees vibu laksma". "Ma ei leidnud midagi," ütles ta. Selle asemel vaatas ta tavasportlaste videoid ja üritas nende tehnikaid enda võimetele üle kanda.

"Vaatasin, et kui nemad hoidsid vibu parema käega, võin mina samahästi hoida seda parema jalaga," rääkis mees, kelle vanemad ta neljakuuselt adopteerida andsid. Tema uuteks vanemateks said farmiomanikud, kelle peres kasvas veel seitse last.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare