Brasiilia kapten Thiago Silva, kes häbistava poolfinaali Saksamaaga pidi kaartide tõttu vahele jätma, tõmbas juba mängu esimesel minutil Arjen Robbeni karistusalas maha ning Robin van Persiel polnud kaks minutit hiljem probleeme penalti realiseerimisega.

Holland läks kohtumist 2:0 juhtima 17. minutil, kui poolkaitsja Daley Blind karistusalas vabalt löögile pääses ja oma koondisekarjääri esimese värava lõi.

Lõppseisuks tegi kohtumise lisaminutitel 3:0 Georginio Vijnaldum. Lõpuhetkedel lasi hollandlaste peatreener Louis van Gaal väljakule ka ainsa mehe, kes polnud sel turniiril koondisse kuulunud meestest veel väljakule pääsenud - kolmas väravavaht Michel Vorm.

Brasiilia ja Holland on omavahel mänginud nüüd 13 korda. Pärast tänast on Holland võitnud 4 ja Brasiilia 3 kohtumist. Eelmisel MM-il sai Holland brasiillastest jagu veerandfinaalis 2:1.

Koosseisud:
Brasiilia: Cesar; Thiago Silva (c), David Luiz, Paulinho (57. Hernanes), Oscar, Maxwell, Ramires (73. Hulk), Luis Gustavo (46. Fernandinho), Willian, Jo, Maicon.
Holland: Cillessen (90. Vorm); Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind (70. Janmaat), van Persie (c), Sneijder, Robben, Kuyt, Clasie (Veltman), Wijnaldum.

Homme kell 22.00 algab Rio de Janeiros legendaarsel Maracana staadionil finaal, kus kohtuvad Saksamaa ja Argentiina.