Naiste 100 meetri tõkkejooksu finaalis tõi 15aastane Haapsalust pärit Tallinna kurtide kooli õpilane Kairit Olenko Eestile hõbemedali.

Olenko juhtis jooksu kuni 50 meetrini, ent lasi seejärel mööda USA konkurendi ning lõpetas teise kohaga. Olenko aeg on neiu isiklik rekord 15,95.

See oli Anu Öpiku 100 m pronksi kõrval Eesti võistkonnale teine medal. Olenko enda sõnul tiivustas teda medalile jooksma napp medalitajäämine seitsmevõistluses. Olenko kaotas seal medali viimasel alal.

Kohe pärast tõkkejooksu finaali läks Kairit Olenko oda viskama. Tulemus 32.62 paraku parimate sekka ei viinud. Teisele medalile viinuks Olenko viimasel katsel saavutatud umbes 35meetrine vise, kus oda kahjuks tagumisele otsale maandus ning katse mõõtmisele ei läinud.

Meeste 200 meetri jooksus pääses poolfinaali 21aastane Andres Liiviste. Eeljooksus saavutas kurtide kooli kasvandik 23,82 ning oli veerandfinaalis ligemale sekund kiirem — 22,71.

100 meetri pronksinaine Anu Öpik pääses samuti kaks korda pikemal maal hõlpsasti teise ringi. Eeljooksus sai ta 26,77ga teise koha. Hiljem toimunud teise ringi jooksud tühistati, kuna võistlejatele stardi andnud signaalilambikesed ei töötanud. Erely Saluveer jooksis esimeses ringis 28,04 ning pääses samuti teise ringi.

400 meetri tõkkejooksus jookseb tänases finaalis Emilija Potsepko. Poolfinaalis jooksis Potsepko 1.09,40ga.

Lisa medalisaagile tasub oodata juba täna. Hans-Kristjan Paukson esines tublilt kümnevõistluses, kus oli pärast esimest päeva kolmandal kohal. Paukson jooksis 100 meetrit 12,02, hüppas kaugust 5.94, tõukas kuuli 9.14, kordas kõrgushüppes isiklikku rekordit 1.70 ning lõpetas 400 meetrit teise koha ning ajaga 53,36. Pauksoni kolmanda koha punktisumma pärast esimest päeva — 2866. Treenerite sõnutsi on just kümnevõistluse tänane teine päev Pauksoni trump.

Eesti ujujad esinesid taas edukalt. Senini vaid A-finaali koht tunnistanud 18aastane Martin Kuusk ujus 100 meetri selili eelujumises välja kurtide Euroopa juunioride rekordi — 1.06,96 ning pääses kuuenda ajaga finaali. Seal parandas Kuusk nii rekordit kui ka kohta — 1.06,54 andis Tallinna kurtide koolis õppivale noormehele viienda koha.

Vennad Aleksei ja Andrei Kuzmin ujusid 50 m vabalt ning rõõmustasid mõlemad B-finaali pääsuga. 19aastane Aleksei ujus isikliku rekordi 26,56 ning läks selle tulemusega B-finaali 14ndana. 15aastane Andrei Kuzmin kroolis Euroopa juunioride rekordi 26,70 ja pääses B-finaali 16ndana. B-finaalis vennad aega ei parandanud, küll aga kohta. Aleksei Kuzmin saavutas 26,82ga 12. ning Andrei Kuzmin 26,94ga 14. koha.

Aleksei Kuzmin startis veel 200 meetri liblikujumises. Hommikul ujutud Eesti kurtide rekord 2.37,20 sai õhtul kolm sekundit parandust. 2.34,06 andis kokkuvõttes kuuenda koha.

Katrin Kuusk ujus 200 meetrit kompleksi 3.07,90 ning oli 23.