DELFI ZAGREBIS: Eesti korvpallikoondis alustab turniiri hirmkõva Horvaatia vastu


Horvaatia koondise keskmängija Ante Tomic
Horvaatia koondise keskmängija Ante TomicFoto: CRISTINA QUICLER, AFP/Scanpix

Eesti meeste korvpallikoondis alustab täna oma viimast EM-i eelset kontrollturniiri. Zagrebis minnakse kokku Horvaatiaga, kes pole sel suvel kaotanud ainsatki kontrollmängu.

Kahe aasta tagusel EM-i poolfinalistil on käesolevast suvest ette näidata võidud Uus-Meremaa, Bosnia ja Hertsegoviina, Türgi, Leedu ja kahel korral Saksamaa üle.

Koondise vedajaks on olnud Brooklyn Netsi mängumees Bojan Bogdanovic. Mullu suvel NBA-sse kolinud Bogdanovic teenib 3-aastase lepinguga 10 miljonit dollarit. Terve Eesti koondise saaks kätte märksa odavamalt... Teada-tuntud nimedest kuuluvad Horvaatia koondisesse veel Ante Tomic, Dario Šaric, Mario Hezonja, Roko Ukic, Krunoslav Simon, Marko Tomas, Dontaye Draper. Meeskonna peatreener on endine tippmängija, 1990. aasta maailmameister ja 1992. aasta olümpiahõbe Velimir Perasovic.

Nädal tagasi peetud kontrollmängus Leeduga (Eesti alagrupikaaslane EM-il) tegi Horvaatia asjad klaariks juba avapoolajal, mis võideti 39:18. Neljanda veerandaja eel oli vahe juba 26 punkti 59:33! Võidunumbrid lõpuks 72:59.

Kohtumine Horvaatiaga algab Eesti aja järgi kell 19. Delfi vahedab sündmusi otsepildis.