DELFI PYEONGCHANGIS | Marten Liiv: keegi ei taha olümpiadebüüdil viimaseks jääda, pigem võin rahul ollaMarten Liiv Pyeongchangi olümpiajääl.
Marten Liiv Pyeongchangi olümpiajääl.Foto: Phil Noble, REUTERS

Kiiruisutaja Marten Liiv tõusis esimeseks eestlaseks, kes 50 aasta pikkuse pausi järel olümiamängudele jõudnud. Liiv tuli Pyeongchangis joonele 1500 m distantsil, kus ta sai ajaks 1.50,23. Liiv lõpetas 35 mehe konkurentsis olümpiadebüüdi 33. kohaga. Puhta sõiduga oli Liivist aeglasem Taiwani sportlane William Tai, lisaks kukkus ja katkestas norralane Allan Dahl Johansson. Kaksikvõit kuulus Hollandile.

“Ise mõtlesin, et oleks tore sõita alla 1.50,00, kuid pigem võin rahul olla,“ sõnas Liiv aja kohta ning tunnistas, et viimastel päevadel on ka jääolud muutunud tema jaoks soodsamaks. “Jää muutus minu jaoks paremaks. Oli veidike pehmem. Mul on pehme jää peal parem sõita, kuna saan rohkem survet avaldada. Olen kehakaalult üsna kerge.“

Kui aeg pakkus pigem rahuldust, siis enesetunne 1500 m jaoks kõige parem ei olnud. Liiv on olümpiat silmas pidades teinud trenni just 1000 m distantsiks, mis on tema põhiala.

“Olen alates jaanuarist keskendunud 1000 m distantsiks. Aeroobsest poolest jäi natuke puudu,“ põhjendas ta. “1000 m kohta ütlesin, et viimaseks ei jää, kuid õnneks ei jäänud ka 1500 m sõidus. Kindlasti ei taha viimane olla. Eriti esimestel olümpiamängudel.“

1000 m distants on Pyeongchangis kavas 23. veebruaril kell 12.00.

Kas Liverpool võidab meistrite liiga finaalis?


Tänud vastamast ja
head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare