Üle 80 000 inimese mahutaval Stade de France'il omas Rumeenia kohe 4. minutil suurepärast võimalust skoori avamiseks, kuid Bogdan Stancu ürituse suutis väljakuperemeeste puurivaht Hugo Lloris oivalise tõrjega päästa.

Väravaluugid avati lõpuks 58. minutil, kui turniiri avatabamuse sai enda nimele Olivier Giroud. Arsenali ründaja realiseeris ära Dimitri Payet tsenderduse ja tundus, et kodumeeskond seilab turvalise võidu poole.

Seitse minutit hiljem vilistati aga Rumeenia kasuks penalti, mille eelnevalt kaks head võimalust raisanud Stancu ka külmavereliselt realiseeris.

Tunduski juba, et võõrustajad kingivad kohe avamängus punkte ära, kuid 89. minutil tõstis Stade de France seitsmendasse taevsse Payet, kelle oivaline pommlöök ristnurka Didier Deschampsi juhendatavatele kõik kolm silma kinkis.

Enne kohtumist:

Euroopa meistrivõistluste üks soosikutest Prantsusmaa pidas EM-i eel kaks kontrollkohtumist, milles alistati Kamerun 3:2 ja Šotimaa 3:0.

Rumeenia näitas samal ajal jõudu Gruusia üle, alistades mägede pojad 5:1. Seesama Gruusia oli mõned päevad hiljem üle Hispaaniast 1:0.

Tegemist on A-alagrupi kohtumisega, kuhu kuuluvad veel Albaania ja Šveits.

Kaheksandikfinaali pääsevad iga alagrupi kaks paremat, lisaks ka nelja alagrupi kolmandad meeskonnad. Esmakordselt osaleb EM-finaalturniiril 24 riiki.