Caster Semenya kritiseeris IAAFi: mul pole veidruste jaoks aega

 (13)

Caster Semenya (vasakul)
Caster Semenya (vasakul)AFP

Londoni MMil naiste 1500 meetri jooksus pronksmedali võitnud Caster Semenya kritiseeris rahvusvahelist kergejõustikuliitu (IAAF), kes plaanib liiga kõrge testosteroonitasemega sportlastel naiste hulgas võistlemise keelata.

IAAF tahtis sellise otsuse teha juba 2011. aastal, kuid rahvusvaheline spordikohus keelas selle ära. Nüüd kavatseb kergejõustikuliit selle otsuse vaidlustada.

Kui Semenyalt 1500 meetri finaaljooksu järel IAAFi plaanide kohta kommentaari küsiti, vastas lõuna-aafriklanna: "See on nende otsus. Nagu ma olen varem öelnud, on minu eesmärk terve püsida ja võistelda. Mul ei ole veidruste jaoks aega."

Viimane teaduslik uuring tõestas, et naistel, kellel on väga kõrge testosteroonitase, saavad spordirajal teiste ees 4,5%-lise eelise. Uuring tehti 2011. ja 2013. aasta kergejõustiku maailmameistrivõistlustel osalenud sportlaste testide põhjal. Juba 2009. aasta kergejõustiku MM-il Berliinis avastati, et Semenyal on testosteroonitase ligi kolm korda suurem kui normaalsetel naistel.

Eile peetud naiste 1500m jooksus läks kuldmedal Keeniale, kui ajaga 4.02,59 triumfeeris Faith Kipyegon. 800m jooksu kahekordne olümpiakuld ja maailmameister Semenya sai oma kõrvalalal pronksi ajaga 4.02,90.

Kas Liverpool võidab meistrite liiga finaalis?


Tänud vastamast ja
head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare