Prantsusmaa

• See on prantslaste kolmas MM-finaal. 1998. aastal alistasid nad finaalis 3 : 0 Brasiilia ning 2006. aastal kaotasid penaltiseerias Itaaliale.
  • Prantsusmaa tiimi keskmine vanus on 26 aastat ja 10 päeva. See teeks nad pärast Brasiilia 1970. aasta tiimi (25 aastat, 5 päeva) noorimaks MM-i võitnud tiimiks.
  • Kylian Mbappe on mängupäeval 19 aastat ja 207 päeva vana. Ainult Pele on veel nooremana MM-finaalis värava löönud. Ta lõi 1958. aasta finaalis Rootsi vastu lausa kaks väravat, olles 17 aastat ja 249 päeva vana.

Horvaatia

• Horvaatide jaoks on see esimene MM-finaal. Nad on kolmeteistkümnes erinev riik, kes on finaali jõudnud.
  • Horvaatia (20) on kõige madalama FIFA asetusega tiim, kes on MM-finaali jõudnud. NB! Fifa asetuste süsteem võeti kasutusele 1992. aastal.
  • Horvaatia on mänginud minutite poolest terve mängu rohkem kui Prantsusmaa. Kõik nende knock-out-mängud on läinud lisaajale (30 x 3 minutit).
  • Ivan Rakitic on klubi ja koondise eest see hooaeg mänginud 70 mängu, rohkem kui ükski teine mängija MM-il.

Vastasseis

• Prantsusmaa ja Horvaatia on omavahel kohtunud viis korda, kuid horvaadid ei ole suutnud neist ühtegi võita (kolm viiki, kaks kaotust).
  • Horvaatia rahvaarv on umbes 4,2 miljonit, üks kolmandik Pariisist, kus elab ligikaudu 12,4 miljonit inimest. Kõige väiksema rahvaarvuga finalisti tiitel kuulub endiselt Uruguayle, 1930. aastal, kui rahvaarvuks oli umbes 1,9 miljonit.
  • Viimased kolm MM-finaali on kõik otsustatud kas lisaajal või penaltiseeriaga. Viimane normaalajal võit kuulub 2002. aasta MM-il Brasiiliale, kui finaalis alistati Ronaldo väravatest Saksamaa 2 : 0.

Jalgpalli-MM-i mängudele saad panustada Coolbeti lehel.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!